Keturių kartų bitininkystės tradicijos
Bitininkystė – tai mūsų gyvenimo būdas, mūsų hobis, pomėgis ir laisvalaikis. Tai visiška ramybė kaimo gamtoje, poilsis nuo miesto šurmulio ir kasdieninių darbų įtampos stikliniuose biuruose. Tai džiaugsmas išsukus pirmą pavasario medų bei rūpestis ruošiant bites žiemai. Tai medaus šaukštelis liepžiedžių arbatoje, kuriuo norime pasidalinti su Jumis.
Avilys – puikus komandinio darbo pavyzdys. Kaip senos bitės peri, prižiūri ir moko jaunas bites, taip ir mūsų šeimoje bitininkystės mokėmės iš tėvų ir senelių. Viskas prasidėjo 1936 m. Pilviškiuose, kuomet siuvėjo Antano Mockeliūno sode susimetė bičių spiečius. Būdamas suvalkiečiu, Antanas bičių paleisti tiesiog negalėjo: spiečių sugavo, suleido į per pusdienį kartu su sūnumi sumeistrautą avilį ir kelias dienas svogūnu trynė nuo bičių įgėlimų sutinusias rankas. Palaipsniui Antano bičių šeimų skaičius augo. Padedamas sūnaus medumi jis aprūpindavo giminę, o likusį kiekį parduodavo Vilkaviškio ponioms, atvykusioms pas jį siūtis drabužių.
Antanui mirus penkių išlikusių avilių priežiūrą perėmė jo sūnus Česlovas Mockeliūnas, Kaišiadorių rajono pašto skyriaus buhalteris. Nuo tada, maždaug 1980 m. bitės iš Suvalkijos persikėlė į Kaišiadorių rajone esantį Gudienos kaimą. Išėjus į pensiją bitininkystė Česlovui tapo pagrindiniu užsiėmimu, į kurį palaipsniui įsitraukė visa šeima. Iš 10-15 avilių sukant medų į pagalbą suvažiuodavo vaikai, o anūkai, užsimaukšlinę per dideles bitininkų skrybėles, kartu su tėvuku eidavo į avilius pažiūrėti, kaip ten bitutės gyvena.
Nuo 2008 m. Česlovo bites perėmė anūkas Algirdas Mockeliūnas. Šiuo metu bityne turime 30 šeimų, kurios išdėliotos Kaišiadorių rajone esančiuose Gudienos bei Antakalnio kaimuose. Aviliai stovi kaimo sodybų soduose, greta ganyklų, atokiai nuo pagrindinių kelių, todėl galime pasiūlyti jums aukščiausios kokybės natūralų medų. Mūsų bitynas – vienas iš nedaugelio pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą sertifikuotų bitininkystės ūkių Lietuvoje, medus pasižymi ypatingomis savybėmis ir yra papildomai ženklinamas logotipu “Kokybė”.
Nors šiandien Algirdas, nuo mažens iš senelio mokęsis bitininkystės, yra pagrindinis ūkio bitininkas prižiūrintis avilius, tačiau tęsdami prosenelio ir senelio bitininkystės tradicijas bityne dirbame visa šeima. Pavasarį kartu atnaujiname korius, medunešio laikotarpiu juos akiuojame ir sukame medų, rudeniop bites ruošiame žiemai. Džiaugiamės, kad bitininkystė yra visą mūsų šeimą vienijantis laisvalaikio užsiėmimas.
Mūsų bityno privalumai
Bitininkų sąjungos nario medus
Algirdo Medus bitynas yra Lietuvos bitininkų sąjungos draugijos narys. Medui yra atliekami drėgmės, diastazės, HMF laboratoriniai tyrimai, taip pat laboratorinis botaninės kilmės tyrimas – nustatoma, iš kokių augalų grupių žiedų medus suneštas. Algirdo Medus turi teisę būti ženklinamas prekiniu ženklu „Lietuvos bitininkų sąjungos nario medus“.
Sertifikuotas bitininkystės ūkis
Bitininkaudami ir sukdami medų laikomės visų higienos reikalavimų, naudojame tik nerūdijančio plieno įrankius ir medaus talpas, esame registruoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto tvarkymo subjektų registre (Nr. 49000641), turime bityno pasą. Esame kasmet tikrinami atsakingų institucijų, taip pat savikontrolės tikslais užsakome medaus kokybės parametrų laboratorinius tyrimus, kuriais dalinamės viešai.
Natūralios bičių ganyklos
Aviliai stovi kaimo sodybų soduose, greta ganyklų, atokiai nuo pagrindinių kelių, aplink nėra genetiškai modifikuotų kultūrų pasėlių, todėl galime pasiūlyti jums aukščiausios kokybės natūralų medų.
Lankstumas ir pasiekiamumas
Medų pristatome visoje Lietuvoje, taip pat galimas pristatymas ir į kitas šalis. Medaus galite įsigyti nuo 100 g., siūlome platų medaus stiklainėlių pasirinkimą. Įvairioms jūsų progoms – vestuvėms, krikštynoms, gimtadieniams – galime pagaminti individualias medaus etiketes, priderinti norimą stiklainėlių apipavidalinimą, taip pat siūlome verslo dovanas.