Algirdo medus – nacionalinės kokybės produktas

Po mėnesius trukusio darbo ir investicijų siekiant atitikti reikalavimus – Algirdo Medus tapo vienu iš nedaugelio pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą sertifikuotu bitininkystės ūkių! Tai reiškia, kad Algirdo Medaus kokybė pranoksta Europos Sąjungos ir nacionalinių teisės aktų nustatytus saugos ir aplinkosaugos reikalavimus bei pasižymi ypatingomis savybėmis ir bus papildomai ženklinama logotipu “Kokybė”.

Nacionalinės kokybės produktų gamybos procesas išsiskiria natūralumu, maistingumu bei aplinkos tausojimo aspektais.

Pagal nacionalinės kokybės produktų gamybos reikalavimus gaminamas medus turi atitikti eilę reikalavimų. Pavyzdžiui, medaus gamybos procese gali būti naudojami tik iš nerūdijančio plieno pagaminti korių atakavimo įrankiai, talpos bei medsukiai, o patalpos turi atitikti higienos reikalavimus. Be to, įrankių ir įrangos dezinfekcijai negali būti naudojamos jokios cheminės priemonės, ji gali būti atliekama verdančio vandens garais. Visi bityno aviliai turi būti pagaminti tik iš medienos.

Nacionalinės kokybės produktų reikalavimus atitinkančio medaus bitynas negali būti įrengtas arčiau kaip 5 km iki genetiškai modifikuotų augalų pasėlių. Be to, atliekami medaus laboratoriniai tyrimai nustatyti medaus diastazės aktyvumą bei 5-hidroksimetil-furfurolo (HMF) kiekį meduje, kurie turi atitikti nustatytus reikalavimus.