Kuo skiriasi vasarinis ir pavasarinis medus?

Pavasarinis medus – tai žydinčių sodų ir pievų medus. Pavasarį bitės apskrenda obelų, slyvų, vyšnių, kriaušių ir kitų vaismedžių bei vaiskrūmių žiedus, įvairias žydinčias laukų ir pievų gėles iš kurių renka nektarą. Sakoma, kad ragaujant pavasarinį medų galima pajausti žydinčių sodų aromatą, pripildytą pavasario pievų gaivos.

Bitininkų ir sveikatingumo specialistų pavasarinis medus yra vertinamas labiausiai. Šis medus yra renkamas iš didžiausios žydinčių augalų įvairovės, todėl turi daugiausiai naudingų medžiagų ir vitaminų, labiausiai pasižymi gydomosiomis ir imunitetą stiprinančiomis savybėmis.

Pavasarinį medų bitės renka balandžio ir gegužės mėnesiais. Pavasarinis medus per kelias savaites sukietėja, o sukietėjęs pašviesėja. Pavasarinis medus sukamas gegužės pabaigoje – birželio pradžioje.

Vasarinis medus – tai ilgo bičių vasaros darbo rezultatas. Vasarą bitės medų neša palaipsniui iš skirtingu metu žydinčių augalų, renka ant medžių lapų atsirandantį lipčių, taip pat liepžiedžių nektarą. Vasariniame meduje jaučiamas liepžiedžių aromatas, susimaišęs su maloniausiais vasaros kvapais.

Kuo vasariniame meduje daugiau liepų medaus, tuo jis geresnis. Liepų medus – viena iš labiausiai vertinamų medaus rūšių, itin tinkama gydant peršalimo ligas bei pasižyminti geriausiomis antibakterinėmis savybėmis. Deja, gryno liepų medaus beveik nebūna. Kartu su liepomis žydi ir kiti augalai (pavyzdžiui, mėtos), o bitės kasdieną nuo avilio nuklysta net iki trijų kilometrų, tad jų kelionėje pasitaiko daugybė skirtingų augalų.

Vasarinis medus išsiskiria šviesiai geltona, gintaro atspalvį turinčia spalva. Kuo daugiau vasariniame meduje liepų medaus – tuo sodresnės gintarinės spalvos jis yra. Vasarinis medus sukietėja per 2 – 8 savaites, o sukietėjęs šiek tiek pašviesėja. Šis medus, priklausomai nuo medunešio intensyvumo sukamas kelis kartus per vasarą, paprastai birželio ir liepos pabaigoje.